Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

EMINEM

Eminem, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III, se narodil 17. října 1972 v St. Joseph nedaleko Kansas City. Dětství neměl příliš šťastné: Matce Debbie Mathers-Briggs se narodil v 17-letech a otec během několika měsíců odešel, takže žil sám s mámou a později s mladším bratrem. Matka se živila jako prostitutka a byla závislá na drogách. Proto vyrůstal u strýce Ronalda, který ovšem zemřel na předávkování heroinem. Celé dětství se neustále stěhoval mezi Detroitem a Kansas City, měnil školy a špatně si hledal kamarády. "Matka mě s sebou tahala jako pytel mouky. Byl jsem pro ní jenom obtížné břemeno, kterého se nikdy nezbaví. Byl jsem bastardem, kterého bylo možno týrat, protože neměl žádné přátele. Holkám jsem se nelíbil. Žádná mě nechtěla" "Moje nejstarší vzpomínka je znásilnění ošetřovatelky v 5-ti letech ... jí bylo 15."

Ve dvanácti se konečně usadili ve Warren v Michiganu. Ani tam se ale nedokázal najít přítele a měl problémy se studiem (střední školu nedokončil) a vystřídal několik zaměstnání. Únik našel právě v rapu. "Rapování pro mě bylo duševním a sociálním bojem o přežití. Mám v sobě divoký vztek a ten ze sebe zvracím ve svých rýmech."

Později se seznámil s Kimberly a 25.prosince 1995 se jim narodila dcera Haillie Jade Scott. "Svoji práci dělám jenom pro ni. Momentálně vydělávám spoustu peněz a dávám je na její vzdělání. Měla by něco se svým životem udělat a nikdy neměla být závislá. Chci na ni jednou být hrdý, ale nebudu ji nijak nutit." V roce 1996 vydal debutové nepříliš úspěšné album Infinite. Eminem si z toho ale nic nedělal: "Infinite bylo vlastně na zkoušku, abych si ujasnil, jak chci hrát, o čem chci mít texty a jak bych se chtěl prezentovat. Cítil jsem, že Infinite je předehra, která to všechno odstartuje, bod od kterého se bude vše vyvíjet."

O rok později vyhrál v freestyle rapové soutěži Rap Olympics Los Angeleského rádia a tak se mu podařilo dát svoje demo Interscope Records. Následoval radiový debut ve světoznámé Wake Up Show, kde Eminem pronesl pár potrhlých frází. "Cítil jsem to jako tu pravou chvíli. Čas pro mě, čas, kdy se můžu projevit.Chtěl jsem z toho vytěžit co nejvíc. Bral jsem to tak, že je to moje životní příležitost a podle toho, co tam řeknu se bude odvíjet má další kariéra." Potom si ho všiml Dr.Dre z N.W.A a začal s ním spolupracovat. "Byla to čest slyšet z úst Dr.Dre že se mu líbí moje práce. Když sem vyrůstal byl sem jedním z největších fanoušků N.W.A., včetně nandavání slunečních brýlí a koukání do zrcadla, chtěl jsem být Dr.Dre, chtěl jsem být Ice Cube. Je to největší hip-hopový producent vůbec."

Em si vymyslel Slima Shadyho, špatnou část své osobnosti, naplněnou všemi špatnostmi. Poté vydal roku 1997 album Slim Shady EL a 23. února 1999 Slim Shady LP. "Neměl jsem co ztratit, ale něco jsem mohl získat. Když natočím desku pro sebe, pro moje uspokojení, potom budu mít vždycky úspěch. Minimálně u sebe. A jestli ne, tak to mí producenti jednoduše zabalí a zapomenou na celýho Slima Shadyho. Ale já jsem prostě natočil něco, co jsem chtěl já. Co jsem já chtěl slyšet. EP Slim Shady je pro každýho, kdo na mě kdy měl ňáký kecy." Album mělo obrovský úspěch a brzy se stalo nejprodávanějším albem. Získal za něj ocenění Grammy pro nejlepší rapové album a také pro nejlepší rapový výkon za singl My Name Is.

Em brzo objevil i stinné stránky slávy: "Strašně mi chybí, že už se nemůžu volně pohybovat. Doma je park, ve kterém jsem dříve hrál basketbal. Dneska se tam nemůžu ukázat bez toho, aby někdo neustále nechtěl autogram - a to ti samí lidé, se kterými jsem dříve byl v jednom týmu. To je hnusný. Takže potom si necháš postavit vlastní basketbalové hřiště za vysokými zdmi jenom proto, abys mohl dělat to na co máš chuť. Nemáš jinou šanci - takže drž hubu a vyrovnej se s tím."

Tento kontroverzní rapper má velmi bouřlivý život, několikrát byl zatčen za několik potyček a nošení zbraní. Během roku se oženil s Kimberly, se kterou ale už dlouho bydlel. V září ho jeho matka zažalovala o 10 milionů dolarů za to,že ji pomluvil na posledním albu, ale hned navrhla, že ji stačí dva. Eminem se však rozhodl pro soud.

V roce 2000 vydal album Marshall Mathers LP, které bylo podobně úspěšné: Během prvního týdne se prodalo kolem 2 milionů nahrávek a stalo se tak nejrychleji prodávaným rapovým albem v historii. Za singl Real Slim Shady získal ocenění MTV pro nejlepší videoklip roku a nejlepší mužské video. Opět získal cenu Grammy pro nejlepší rapové album a nejlepší rapový sólový výkon. Kritikové vesměs album pochvalovali díky jeho ironii, ostrosti a kousavosti, ale Em na to reagoval: "... co se kritiků týká, mým písním prostě neporozumí, ani nebudou chtít rozumět, i kdybych jim je den a noc vysvětloval, nepochopili by je."

Album ale vyvolalo díky svému obsahu mnoho debat, neboť obsahovalo mnoho obrazového násilí a protihomosexuálních nadávek. Sdružení homosexuálů a lesbiček proti pomluvě (GLAAD) protestovalo proti podpoře Eminema stanicí MTV při předávání cen MTV Music Awards. Stejně tak nebyla spokojena ani Kimberly, protože se stala předmětem několika Emových písní, hlavně písně Kim. V červnu 2000 byla hospitalizována po pokusu o sebevraždu. O měsíc později Eminem podal návrh na rozvod, ale Kim chtěla 10 miliónů a plnou péči o Hailie. Eminem na to nakonec přistoupil, i když, jak říká, já pro něj Hailie nejdůležitější na světě.

V roce 2002 vydal své poslední album The Eminem Show a za účelem zmařit pokusy internetových pirátů distribuoval toto album zdarma. Stejný rok si také zahrál ve filmu 8 Mile.

Výroky

"Matka mě s sebou tahala jako pytel mouky. Byl jsem pro ní jenom obtížné břemeno, kterého se nikdy nezbaví. Byl jsem bastardem, kterého bylo možno týrat, protože neměl žádné přátele. Holkám jsem se nelíbil. Žádná mě nechtěla"

"Moje nejstarší vzpomínka je znásilnění ošetřovatelky v 5-ti letech ... jí bylo 15."

"Rapování pro mě bylo duševním a sociálním bojem o přežití. Mám v sobě divoký vztek a ten ze sebe zvracím ve svých rýmech."

"Strašně mi chybí, že už se nemůžu volně pohybovat. Doma je park, ve kterém jsem dříve hrál basketbal. Dneska se tam nemůžu ukázat bez toho, aby někdo neustále nechtěl autogram - a to ti samí lidé, se kterými jsem dříve byl v jednom týmu. To je hnusný. Takže potom si necháš postavit vlastní basketbalové hřiště za vysokými zdmi jenom proto, abys mohl dělat to na co máš chuť. Nemáš jinou šanci - takže drž hubu a vyrovnej se s tím."

"Mým fanouškům nemusím nic vysvětlovat, protože ti vědí, o co mi jde. Chtěl bych jim poděkovat za to, že mým textům rozumí. A těm kdo mě nenávidí chci říct, že je to jejich problém. A myslím to vážně, protože co se kritiků týká, mým písním prostě neporozumí, ani nebudou chtít rozumět, i kdybych jim je den a noc vysvětloval, nepochopili by je. Takže to raději ani nebudu zkoušet."

"Neberte drogy, nemějte nechráněný sex, nebuďte násilní. Nechte to na mně."

"Je jedno co si myslíte o mých textech, ale zaposlouchejte se do Stana uvidíte moji pravou tvář."

"Většina mých textů je založena na osobních zkušenostech a je o věcech, který jsem sám prožil. Jenom proto se v nich můžu ponořit do nejmenších detailů. Kdybych ty věci neznal osobně, asi bych o tom takhle nemohl mluvit. Ať mě kdokoli odsuzuje kvůli čemukoli, já si nejsem vědom, žádné viny. Naopak! Lidi, kteří mi kdy ublížili by se měli cítil vinni, protože mě odsuzují za věci, který mi způsobili sami a nebo je prostě přinesl osud. I když to zní jako klišé, je to tak! Jsem produkt okolí, z kterého pocházím. A k tomu patří i násilí, sex a drogy. Ale abyste mi rozuměli, neříkám nic, co neříkají ostatní MC's. Jsem si jistej, že hodně z nich i z vás, to myslí stejně jako já. Mnozí si myslí to samý co já, i když to nikdy nepřiznají."

"V mejch textech je hodně pravdy, ale když rapuju o tom, že zabiju svou ženu ... no řekněte sami ... i když bych to někdy opravdu chtěl udělat, nikdy jsem nic takového neudělal! A jestli někdo bere vážně a doslova text 'uříznu hlavu svého šukajícího orgánu', tak je desetkrát víc duševně narušenější než já."

"Proč by měl každej, kdo dělá hudbu, bejt dobrým příkladem pro děti? Když tvůj život není pozitivní, jak z tebe může být pozitivní člověk? Potom prostě nemůžeš psát žádné pozitivní písně. Je to tak prostý a tolik lidí to nechápe...!"

"Mariah Carey sice rozhodně respektuji jako zpěvačku a umělkyni, ale v osobní rovině to tak není. Prostě ji nemám rád jako osobu. Řekl bych, že nemá všech pět pohromadě."

"Až toho hajzla najdu, tak mu rozkopu prdel, parchantovi jednomu." ... o člověku, který dal jeho nové album ke stažení na net.

"Co chcete slyšet? Že jsem dokonalý? Děti mě žerou jenom proto, že jsem součástí nějakýho protestu. Jakýho, to fakt nevím. Mám pihy, jsem malej, bílej a nejsem moc chytrej. Můj nos je křivej a... mám malej penis :-)"

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What causes extreme blood difficulty

(ATalFlinee, 8. 10. 2018 5:36)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pharmacie-sans-ordonnance/

Reading the unknown blood exigencies guidelines

(Ajetstaduale, 28. 7. 2018 16:42)

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-mastercard/

5.6.2008

( v.i.p, 5. 6. 2008 19:52)

eminem kdibi se rovnal z 50 cent tak všichni zjistijou že je debíííííííííl

Re: 5.6.2008

(, 30. 7. 2011 14:02)

No ty tam máš taky dobrou bramboračku v tej palici, co???

Vy ste ale banda pošahanců

(Anonym, 30. 7. 2011 14:00)

...čtete to po sobě vůbec? taková hromada sraček, to až není možné!!!
Nechte se vyšetřit!

REDDEWILL

(Lucky, 22. 12. 2008 13:25)

VÍM,CO EMINEM ZAŽIL,PROTOŽE ŽIJU JEHO ŽIVOTEM,JEHO TEXTY,JEHO HUDBOU!TENTO BOREC I KDYŽ UMŘE,BUDE TADY POŘÁD!TOMU VĚŘÍM!!DOKÁZAL VE SVÝM ŽIVOTĚ STRAŠNĚ MOC A JEŠTĚ DOKÁŽE!!!TI CO HO NENÁVIDÍ,MŮŽOU JÍT TAK AKORÁT DO PRDELE!PROTOŽE ZÁVIDÍ A NIKDY NEDOKÁŽOU TO CO DOKÁZAL ON!DRŽÍM MU STRAŠNĚ PALCE!!EME,DĚLÁŠ SKVĚLOU MUZIKU,NIKDO NIKDY NEBUDE LEPŠÍ!!!JSEM TVŮJ VELKEJ FANDA!!!JO A JEŠTĚ JEDNA VĚC PRO ANTIFANDY:KTEREJ CHLAP,BY SE DOKÁZAL VEDLE KARIÉRY SÁM A KRÁSNĚ STARAT O SVOJÍ KRÁSNOU DCERU?!EMINEM JE DOBREJ CHLAP A TÁTA!!!!!

Re: REDDEWILL

(mary, 22. 2. 2011 16:44)

Má 3 dcery

Eminem

(mary, 22. 2. 2011 16:41)

Je to ten nejlepší rapper na celém světě.Černoši polibte si!!!!!(nejsem rasista)

Eminem

(Kuky, 29. 11. 2010 18:11)

Eminem i presto co si prozil je nejlepsi rapper na svete a vi o cem pise svy texty sice obcas nedavaj smysl ale ktery rap songy davaj :) . Not Afraid a Love The Way You Lie i presto ze mu je uz skoro 40 jsou jedny z nejpopularnejsich pisnicek na Youtubku :) na nej proste nikdo nema a mi bili muzeme jenom dekovat a dekovat za to ze JE! protoze je asi jedinej BILEJ rapper kterej je svetove znamej a kdyby nebyl tak asi bili nemuzou poslouchat rap je to muj nazor a kdo s nim nesouhlasi tak nesouhlasi :)

em

(SLim shady, 2. 10. 2010 16:37)

emca je nej ma nejlepsi stil psani a esi nekdo rika ze je to idiot kterej pise jen o sexu a drogach tk ho asi moc nezna
EMINEM FOREVER

Eminem

(Lucinkáá, 25. 5. 2010 21:36)

EMINEM JE NEJLEPŠÍÍ NA NĚJ NEMÁ NIKDO.. Ani kkt 50cent

eminem

(Šomin, 30. 4. 2010 22:03)

Eminem je nejlepsi a 50 cent je o proti nemu nic hlavne D12 to je aspon rapova skupina ne jak g-unit njn eminem neni tak mlady ja byval uz mu bude za rok 40 let ale porad dobre repuje proste je borec a tecka jako becka....

eminem

(faninka, 10. 12. 2009 23:06)

ja si myslim ze eminem je lepsi nez 50cent

fanda eminema

(eminem, 27. 11. 2009 21:10)

a já taky žiju jeho životem

fanda eminema

(eminem, 27. 11. 2009 21:08)

eminem je největší borec nasvětě!!!!a je fakt good a nejlepší je film 8 MILE toje film o eminemovi a je fakt good tak se naten film někdy podívejte

mrte

(Rabbit, 18. 10. 2009 11:19)

Eminem je fakt borec....mam kamose porad o nem mluvil lezlo mi to na nervy ale pak mi poslal nejaky pisnicky a uz to jelo:D a kdyz jsem videla 8 mili to me teprv chytlo byla jsme schopna si ji pustit 4 krat za den vazne neco ....nikdo se mu nevyrovna a ty co na nej nadavaj vubec nevedej o cem pise...on si to narozdil od ostatnich zazil a to je uz co rict....;)

fuck

(Čestmír Výborný, 26. 2. 2009 15:11)

Jedno je jasný a to že se nikdo do eminema nehrabe.

best raper

(VeRoNiKa, 8. 10. 2008 11:58)

eminem tak to je proste master...kdyz mam vstek a péustim si jeho pisnicky hned me to prejde....on ma neco co jen tak nekdo nema....TALENT....ma muj velkej obdiv je bestovej...a rikejte si co chcete..!

Berte to vážně

(Hoper aper, 16. 7. 2008 23:19)

eminem je nejlepší chtěl bych bejt jak oon ma hustý texty a co o něm všichni říkají mě nezajímá ani to co říkají o mě sem z vesnice a to mě sere protože tady sou takový čuráci že to prostě nechápou sou zaostalí ............... jo a ještě něco 50 cent taky není k zahození..........

Hoperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

(Base, 17. 5. 2008 12:15)

Eminem je typek souhlasim ale ze 50 cent je kokot tak to uz ne to ses mozna ty by si dal vsechno abys byl jako on !!Takovy chudaky jakko ses ty fakt miluju dmnte! 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>